Automatizace a robotika

Roboti a ruce

Robot je dnes nejen hračka, ale i neúnavný pracovník, který je schopen vykonávat naprogramované úkony bez přestávky. Naše robotické stavebnice si buď sami sestavíte a naprogramujete, nebo pořídíte celého robota a bez větších znalostí ho zprovozníte.

PLC

Programovatelné logické automaty (PLC) jsou malé průmyslové počítače používané pro automatizaci procesů v reálném čase. Na rozdíl od běžných počítačů mají periferie uzpůsobeny pro napojení na technologické procesy a program se vykonává cyklicky.

3D tisk

Díky technologii 3D tisku je snadné vytisknout jakýkoli objekt. Např. náhradní díl, hračku nebo krabičku pro projekt. Materiál se v 3D tiskárně nanáší vrstvu po vrstvě, dokud není celý objekt dokončen. Kromě tiskáren nabízíme i 3D skenery a 3D pera.

Senzory a snímače

Senzory, čidla, nebo snímače jsou součástky, které měří určitou fyzikální, nebo technickou veličinu a převádí je na elektrický signál, který lze dále zpracovat v řídicích systémech. Nabízíme senzory pohybu, osvětlení, vzdálenosti a mnoho dalšího.

Signalizace

Na automatizovaných pracovištích jsou nezbytné signalizační prvky, aby obsluha znala stav celého pracoviště. V případě problému je díky rozmístěným majákům jasné, kde vznikl. Krom majáků a sitrén u nás najdete kompletní signalizační sloupky.

Pneumatické prvky

Pro řízení tlakové soustavy jsou potřeba elektronické řídicí ventily. V nabídce najdete jak pneumatické ventily určené pro vysoké tlaky v soustavě, tak elektromagnetické ventily vhodné pro nižší tlaky, kde nabídnou vyšší spolehlivost a nižší cenu.

Vývojové kity

Pro výuku moderních metod automatizace jsou ideální volbou elektronické vývojové kity, jako například Raspberry PI, Arduino nebo naše privátní řada C-Control. Srdcem všech je mikrokontrolér a díky možnostem rozšíření lze simulovat jakýkoli systém.

Akční členy (motory)

Pokud je třeba něco rozhýbat, je důležité vybrat správný motor. V naší nabídce naleznete přesné krokové motory, silné i rychlé DC motory nebo servomotory s možností nastavit přesný úhel natočení. K motorům nabízíme také ložiska a regulátory otáček.