Elektronika (slaboproud)

ESD Ochrana

Elektrostatický výboj, zkráceně ESD, je náhlé přeskočení proudu. ESD může způsobit třeba člověk, který si sundá svetr. Elektronické přístroje a součástky je nutné proti ESD patřičně chránit, vše uzemnit a používat antistatické náramky či podložky.

Pájecí technika

Vodivé spojení mezi součástkami, základní kámen elektroniky, vzniká přidáním roztavené pájky s nižší teplotou tání, než mají spojované kovy. Moderní pájecí stanice udržují přesně nastavenou teplotu a mají tenký hrot, což umožňuje pájet i malé spoje.

Vodiče a kabely

Měděné, hliníkové? Jednožilové, vícežilové? Jaký průřez? Jaká barva? To jsou otázky při výběru správného kabelu. V našem sortimentu najdete všechny potřebné vodiče a kabely. Pohodlně si zvolíte, kolik metrů potřebujete, a tolik koupíte.

Konektory

Všechny kabely jsou tak dobré, jako konektory na jejich konci. Nabízíme precizní audio konektory, robustní průmyslové kontakty a svorkovnice, jednoduché laboratorní banánky, počítačové datové konektory, standardizované patice a mnoho dalšího.

Krabičky

Každý projekt nebo výrobek si zaslouží vlastní krabičku. Můžete vybírat krabičky různých tvarů, velikostí a barev. Na prvním místě je však bezpečnost, proto je důležité zohlednit, pro jak velké napětí a v jakém prostředí bude krabička použita.

Spínače, přepínače a tlačítka

V této kategorii najdete širokou škálu mechanických spínačů. Od jednoduchých do DPS nebo do panelu, až po celé klávesnicové moduly vhodné pro větší projekty. Výběr tvaru, i vzhledu je na Vás, dbejte ale i na maximální spínaný výkon tlačítka.

3D tisk

Díky technologii 3D tisku je snadné vytisknout jakýkoli objekt – např. náhradní díl, hračku, nebo krabičku pro projekt. Materiál se v 3D tiskárně nanáší vrstvu po vrstvě, dokud není celý objekt dokončen. Krom tiskáren nabízíme i 3D skenery a 3D pera.

Součástky

V naší nabídce naleznete různé součástky. Základ tvoří pasivní součástky jako rezistory, kondenzátory a cívky. Větší skupinu pak tvoří součástky aktivní, tedy LED diody, displeje, tranzistory, integrované obvody, senzory fyzikálních veličin a další.

Desky tištěných spojů, leptání

Plošný spoj je moderní způsob, jak přehledně zorganizovat velké množství spojů a součástek. Nabízíme polotovary plošných spojů včetně chemie potřebné pro jejich vyleptání. Dále hotové univerzální plošné spoje, nebo cvičné nepájivé pole (breadboard).

Lupy

Práce s elektronikou obnáší i manipulaci s miniaturními součástkami. Aby tato manipulace byla co nejsnazší, je dobré si na stůl pořídit lupu. Nabízíme modely pojaté jako třetí ruka, tedy s tvarovatelnými úchopy, některé pak s vestavěným osvětlením.

Minivrtačky

Do plošného spoje je třeba vyvrtat malé díry pro součástky, mnohdy menší než 1mm. Tak malý vrták běžná vrtačka neudrží, a proto nabízíme minivrtačky. Pro vrtání více děr oceníte některý ze stojanů, a s použitím škály nástavců získáte mini-frézku.