Déšť. Sychravo. Ale především jásot. Potlesk. Řev spalovacího motoru doprovázený jemným zvukem motoru elektrického. Davy studentů zaplnily ve středu 3. října Technickou ulici v Praze. Již po deváté se před monoblokem Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní Českého vysokého učení technického (ČVUT) konal již tradiční Den s formulemi. Od deseti hodin jste mohli na provizorním “závodním okruhu” spatřit exhibiční jízdy studentských formulí ale také motorek.

Akce odstartovala tiskovou konferencí, která se konala od 9 hodin v prostorách FEL Caffé na Fakultě elektrotechnické ČVUT.

Konstruktéři studentských týmů z Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní ČVUT nás seznámili s průběhem stavby nových formulí a pochlubili se mimořádnými úspěchy získanými na evropských soutěžích Formula Student v letošní závodní sezóně.

Na tiskové konferenci nechyběl ani děkan Fakulty elektrotechnické prof. Mgr. Petr Páta, Ph.D., děkan Fakulty strojní prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. a rektor univerzity doc. RNDr. Vojtěch Petráček.

Tým eForce konstruující elektrickou formuli, který již 2. rokem hrdě sponzorujeme, letos obhájil v rámci své kategorie na domácí půdě na Polygonu v Mostě druhé místo. Tým CTU CarTech s formulí se spalovacím motorem dokonce místo první a na mezinárodní soutěži v Itálii místo třetí.

Naše formule jsou úspěšné i v zámoří, v roce 2016 se elektrická formule vydala do Ameriky, kde porazila týmy z prestižních univerzit MIT a Caltech,

doplňuje Marek Szeles, Vedoucí business podskupiny týmu eForce.

Tři, dva, jedna… start! V 10 hodin odstartovaly první předváděcí jízdy. Tým eForce zde proháněl již osmý model elektrické formule, tým CTU CarTech pak jedenáctý monopost se spalovacím motorem. Kromě formulí jste mohli obdivovat i silniční závodní motocykly týmu CTU Lions z Fakulty dopravní ČVUT, z toho dva se spalovacím motorem a jeden s motorem elektrickým.
Kromě dynamických ukázek mohli návštěvníci během dne zavítat také ke stánkům obou studentských týmů, kde probíhal nábor nováčků, ale i ke stánkům sponzorů.

Fotografie z akce

Vše pro školy a vzdělání