Makeblock mBot je původně crowdfundingová stavebnice programovatelného robota určená hlavně pro děti.

Její sestavení je jednoduché a zvládne ho i malé dítě. V balení najdete skládačku robota s náhradními šrouby, USB kabel, šroubovák a malý ovladač. S hliníkovým šasi a každou součástkou pevně přišroubovanou působí robustně a tak nějak „bastlířsky“, jen mohly být přiložené baterie.

Hardware

Základem elektroniky robota je hlavní řídicí deska mCore navržená na základě moderními kutily milované desky Arduino UNO. Deska mCore je vybavena JST konektory pro připojení motorů, konektory pro Bluetooth nebo WiFi a USB konektorem pro propojení s osobním počítačem. Pro připojení dalších elektronických modulů je deska mCore vybavena čtyřmi zdířkami pro RJ-25

Software

Robot je programovatelný v aplikaci „mBlock“ , kterou najdete jak na PC, tak na zařízeních se systémem Android nebo iOS. Zkušenější programátoři mohou s mBotem pracovat i v prostředí Arduino IDE (programovací jazyk: C++). Grafický programovací software „mBlock“ byl vyvinutý na základě platformy Scratch 2.0. To umožňuje jednodušší programování projektů a interaktivních aplikací, včetně snadného nastavení funkčních bloků. V mobilní aplikaci vás grafickým prostředím v podobě 70 levelů provedou kreslená zvířata, nutná je však základní znalost angličtiny. Ale nezoufejte – na PC je prostředí přeloženo. Zrealizovat tak můžete každý nápad.

Možnost rozšíření

Mechanická konstrukce mBot je kompatibilní s dalšími komponenty společnosti Makeblock a také má miniaturní plochu pro LEGO bloky. Výše zmíněná  platforma Arduino vám zajistí prakticky nekonečné možnosti rozšíření.

Autor

Vše pro školy a vzdělání

Napsat komentář